venec Vláček

Víkend v jižních Čechách

*Třeboň – České Budějovice – Český Krumlov – Holašovice – Prachatice – zámek Kratochvíle

*zážitek v unikátním divadle s otáčivým hledištěm

DA VINCI – úžasná komedie režiséra Petra Zelenky o cestě do časů Leonarda da Vinciho. Historik umění Silvio vášnivě obdivuje staré mistry a když jde o pozoruhodný obraz, je ochoten obětovat vše. Když se ale stane i se svou ženou Claudií obětí experimentu a ocitne se v době Leonarda da Vinciho, pozná, že není lehké žít v blízkosti génia. A už vůbec ne v15.století!

 Program:

1:den: V ranních hodinách odjezd z Litovle, Olomouce na jih Čech.

Přivítá nás Třeboň - město v zajetí vody , proslulé rybníkařstvím, renesančním zámkem a lázeňstvím. Historické jádro i okolní krajinu můžete zhlédnout z ochozu 31m vysoké staré věže nebo příjemnou procházkou centrem až k rybníku Svět. Kolem poledne přejezd do Českých Budějovic. Jihočeská královská metropole nabídne např.ochutnávku tradičního ležáku přímo z tanku ve vyhlášených Masných krámech ale také největší čtvercové náměstí v Česku či návštěvu Černé věže, která je dominantou města. Ubytování v ČB . V podvečer se vydáme do kouzelného Českého Krumlova. Nádherné město s pohádkovou a magickou atmosférou. Spleť křivolakých středověkých uliček, malebné štíty měšťanských domů, romantická zákoutí, impozantní zámek nad Vltavou, kavárny i středověké krčmy. Večer se usadíme v unikátním divadle s otáčivým hledištěm ke shlédnutí představení Da Vinci.

2.den: po snídani krátký přejezd do Holašovic- malebná osada, která je součástí seznamu UNESCO vás okouzlí svými výstavnými domy. Jedná se k nejkrásnější a nejzachovalejší ukázku lidového baroka. Další zastavení bude v Prachaticích, kde můžete obdivovat nádherné goticko-renesanční centrum s řadou bohatě zdobených domů, obkroužené pásem hradeb. Návštěva rožmberského letohrádku – zámku Kratochvíle pak bude posledním cílem víkendového putování. Sen italského stavitele, panský rozmar s úchvatným výsledkem – to vše si budete moci užít v okruhu Grand prohlídky vily a kostela Narození Panny Marie , jehož součástí je i vstup do zámecké zahrady.


Termíny

termín se připravuje

Ceny

V ceně: doprava, ubytování v hotelu **** ve 2lůžkovém pokoji soc, wc, snídaně, průvodce

Příplatky: vstupenka divadlo 1350Kč – nutno objednat ihned se smlouvou!!!

Poznávací zájezd ve spolupráci s jinou CK.

Rezervace/Poptávka
Array
Ujistěte nás, že nejste robot:
This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net)