venec Vláček

VARŠAVA – MAZURY – GDAŇSK

Program:

 • 1. den:

  Odjezd časně ráno, dle nástupních míst. Přejezd do Polska, dopoledne příjezd do Varšavy. Procházka Starým i Novým Městem, kde se nachází jak Královský zámek, tak i katedrála sv.Jana, Rynek, barbakán, ale i četné kostely a rodný dům Marie Sklodowské. Od Zámeckého náměstí po Krakovském předměstí k Paláci místodržících, který je dnes sídlem presidenta Rzecpospolite, k Saské zahradě. Zastávka u Paláce kultury a vědy, mrakodrapu „moskevského“ typu z padesátých let, za kterým vyrostlo nové administrativní centrum výškových staveb. Přejezd do oblasti Mazur, k Mikolajkám na nocleh.

  2. den:

  Ketrzyn, návštěva areálu Hitlerova Vlčího doupěte (Wolfschanzee) s četnými bunkry pohlavárů Třetí říše. Přes sv.Lipku s barokním poutním kostelem  a Grunwald, kde roku 1410 Poláci zvítězili nad křižáky. V pozdní odpoledne příjezd do Gdaňsku. Procházka: Procházka po Starém městě i Srodmiesciu. Od Výšinné a Zlaté brány, středem města na Dlugi  Targ s radnicí, k blízké katedrále a na nábřeží se Starým jeřábem. Naproti je Ostrov špýcharů, ostrov Olowianka, kde je námořní muzeum. Osobní volno. Nocleh

  3. den:

  Ráno výjezd na Westerplatte, k památníku (IX.1939) , pak výlet na Hel. Poloostrov Helská kosa je lemována písečnými plážemi a četnými bunkry. Roztomilá rybářská městečka Jastarnia, Jurata, či Hel s typickými domky, nechybí rybářské muzeum, rybí speciality, a v Helu pak bunkry a dělostřelecká baterie, která kontrolovala provoz v Gdaňské zátoce. Odpoledne příjezd do Trojměstí. Návštěva Gdyně. V přístavu kotví torpédoborec Blyskawica a plachetnice dar Pomorza. Zde kratší volno na prohlídku. Pozdě odpoledne přes lázeňské Sopoty: Grand hotel, Lázeňský dům, molo. Návrat na nocleh.

  4. den:

  Dopoledne osobní volno v Gdaňsku. V poledne odjezd do Malborku, sídla velmistrů řádu německých rytířů. Rozlehlý areál hradu (zal. Ve 13.stol.) byl renovován od války až do roku 2015 a nabízí nejen pohled na zachovalé, resp.obnovené hradby ale i nesčetné sály, komnaty i kaple. Nechybí zde ani podobizny řádových velmistrů. Cestou zpět večerní zastávka v pomořanské Toruni, rodném městě Mikuláše Koperníka, se zachovalým centrem, středověkou sítí ulic, radnicí, katedrálou a hradbami. Večerní přejezd do ČR, návrat v noci, resp nad ránem dalšího dne a to dle výstupních míst.

Termíny

Ceny katalog

TermínPokoj 1/2
11.10.2023 - 14.10.2023 10.590 Kč

 

Ceny First minute

TermínPokoj 1/2
11.10.2023 - 14.10.2023 8.900 Kč
First minute/Last minute (Ceny se mohou měnit)

Ceny

Cena od 8900

Cena zahrnuje

 • 3x ubytování v hotelu
 • dopravu moderním klimatizovaným autokarem
 • průvodce
 • zákonné pojištění CK, DPH

Cena nezahrnuje

 • vstupy a místní taxy
 • 3x snídani 990 Kč na osobu
 
 
 
 
Doprava autokarem - odjezdová místa
Bez příplatku: Ostrava, Frýdek – Místek,Nový Jičín
Příplatek 300 Kč: Olomouc, Prostějov,Brno Vyškov
Příplatek 600 Kč: Praha, Humpolec, Jihlava,Hradec Králové Pardubice

CK si vyhrazuje právo na určení nástupního místa podle počtu osob (bez příplatku min. 8 osob / příplatková místa min. 15 osob). V případě malého zájmu bude svoz proveden linkovými autokary nebo jinými spoji.

 

Zájezd pořádáme ve spolupráci s jinou CK.

Rezervace/Poptávka
Array
Ujistěte nás, že nejste robot:
This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net)