venec Vláček

To nejlepší z Norska

 • 1. den:

  Odjezd, cesta přes Německo, večer trajekt do Švédska.

 • 2. den:

  Vylodění v Trelleborgu, přejezd do Norska. Pojedeme kolem největšího norského jezera Mjosa, které měří až 100 km a prostírá se v srdci zemědělské oblasti. Zastávka v Hamaru u olympijské haly, která svým tvarem připomíná převrácenou loď.

  Poté navštívíme Lillehammer, kde se v roce 1994 konaly XVII. zimní olympijské hry. Budete mít příležitost podívat se do vyhlášeného skansenu s množstvím venkovských budov. V centru města můžete nakoupit suvenýry a občerstvit se. Spatříte také olympijskou halu a skokanské můstky. Nocleh.

 • 3. den:

  Z

  Zastávka u zajímavého, starobylého venkovského roubeného kostela Ringebu Stavkirke.

  Pojedeme hlubokým a úzkým údolím Romsdalen vytvořeným řekou Rauma. Cesta vede úzkou soutěskou s kolmými skalními stěnami. Údolí je dlouhé přes 60 km a okolní stěny dosahují výšku téměř 2000 m.

  Zastávka pod Trollveggen. Spatříte vyhlášenou stěnu Trolů v národním parku Reinheimen, která je oblíbeným cílem nejen adrenalinových šílenců, ale i fotografů. Je nejvyšší kolmou skalní stěnou v Evropě, od úpatí k vrcholu měří 1100 m. Nezapomenutelným zážitkem bude výjezd věhlasnou Trolí cestou, která je součástí Zlaté cesty severu. Klikatí se jedenácti serpentinami a podél jednoho z nejkrásnějších vodopádů Stigfossen, překoná převýšení přes 800 m. Na vrcholu vás čeká naprosto úchvatný a dechberoucí pohled z vyhlídky, která je vystrčena nad příkrém skalním srázu do údolí Isterdalen. Jedna z nejpopulárnějších atrakcí v Norsku si vás nepochybně získá a snímky z Trolí stezky se určitě stanou chloubou vašeho cestovatelského archívu.

  Pak přijde na řadu horská Orlí cesta, která nás přivede k nejznámějšímu norskému fjordu Geirangerfjord. Turistům zde nabízí specialitu, a to plavbu lodí po jednom z nejatraktivnějších míst v Norsku. Během plavby se můžete kochat vysokými vodopády Sedm sester, Nápadník, Závoj, díky, kterým získává Geiranger dramatický vzhled. Poté výjezd nekonečnými serpentinami na horu Dalsnibba, odkud se nabízí panoramatický rozhled na hory středního Norska: Jedinečný výhled na údolí, fjordy a stíny v kopcích, jezero s vodou po ledovcích, patří k nezapomenutelným zážitkům. Nocleh.

 • 4. den:

  Přejezd krajem Ottadalen do Lomu, městečka na soutokou Otty a Bovry. Během zastávky si můžete prohlédnout místní sloupový kostel s typickými dračími hlavami, u naučné stezky se podívat na ukázky hornin starých i miliardy let. Nákupy typických norských produktů (svetry, jahodové džemy).

  V Boverdalu zastávka u Sagasoyla sloupu připomínajícího vládu Haralda Krutého. Přejezd do nejvyššího norského pohoří Jotunheimen s výhledem na okolní ledovce i dvoutisícové vrcholy.

  Odpoledne výšlap k ledovcovému splazu Nigardsbreen, který je součástí pevninského ledovce Jostedalsbreen.

  Poté průjezd horami, serpentinami a údolími k Sognefjordu, který vyniká tím, že je nejdelším fjordem v Norsku a druhým nejdelším fjordem na světě. Po plavbě na jižní břeh se budeme pokračovat v jízdě hornatou oblastí Hallingdallu do Geilo na nocleh.

 • 5. den:

  Bergen, dopolední prohlídka: přístav s dřevěnými hanzovními domy a hradem, středověkými kostely, ale i moderní koncertní Grieghalle. Dopoledne je v přístavu tradiční rybí trh. Lze navštívit třeba akvárium nebo museum lepry, která ve 14.stol byla pohromou pro Norsko. Na vyhlídku Ulriken (643m) lze vyjet lanovkou. Odpoledne přes Eidfjord, zastávka u vodopádů Voringfossen (182m) na kterými se klene vyxhlídková visutá lávka.. Přejezd drsnou, pustou náhorní planinou Hardagenvidda. Nocleh

 • 6. den:

  Vydáme se do Oslo a prohlédneme si centrum této životem pulzující metropole, která se pyšní nepřekonatelnou polohou. Je soustředěno kolem přístavu střežené mohutným hadem Akershus. Uvidíte zde typickou architekturu s tradičními dřevěnými domy, honosnými neklasicistními budovami i moderní zástavbou.

  Návštěvu Oslo začneme na poloostrově Bygdoy jež je vyhledávaným cílem turistů. Nachází se zde skupina muzeí, které osvětlují dějiny země a život jejich obyvatel ale i norské námořní tradice a objevné plavby. Nejprve se zastavíme ve Vikingshiphuset, kde uvidíte originální drakary vikingů. Můžete navštívit také muzeum polárních objevů Frammuseet, kterého hlavním magnetem je zrekonstruovaná loď Fram polárníků jako byl Nansen i Amundsen. Dalším lákadlem je expozice Kon-Tiki se stejnojmenným vorem, na kterém se legendární badatel Thor Heyerdahl vydal na 8000 km Tichým oceánem z Peru do Polynésie. Zájemci o starou architekturu se mohou podívat do Norsk Folkemuseum, skanzenu s více než 150 budovami ze všech koutů země.

  Odpoledne centrum Oslo, prohlédneme si nejvýznamnější památky. Od hradu Akershus k radnici, typické svými dvěma věžemi a cihlovou fasádou. Poblíž je Národní divadlo a hlavní tepna Karls Johann Gate, která je spojnicí mezi královským palácem, univerzitou, barokní katedrálou a nádražím, resp. moderní budovou opery u přístavu nad zátokou Bjorvika.

  Poté se přesuneme na okraj Osla a navštívíme Vigelandův park, který je jakousi výstavní skříní díla Gustava Vigelanda, jehož sochy znázorňují lidské emoce. Vyjedeme také na Hollmenkollen, lyžařský areál, který je považován za nejvěhlasnější arénu severského lyžování. Každoročně se zde konají závody v běhu na lyžích i ve skocích a zdejší závody patří k největším v Norsku. Večer odjezd do Švédska.

  .

 • 7. den:

  Příjezd do Trelleborgu, dle zájmu procházka městem. Nalodění na trajekt, plavba do Německa, přejezd Německem.

 • 8. den:

  Návrat do ČR v ranních hodinách dle výstupních míst.


Termíny

Ceny katalog

Termín Pokoj 1/4 Pokoj 1/2
22.7.2024-29.7.2024 19.990 Kč 21.990 Kč

First minute/Last minute (Ceny se mohou měnit)

Termín Pokoj 1/4 Pokoj 1/2
22.7.2024-29.7.2024 15.990 Kč       
16.990 Kč

 

Ceny

Cena od 16990

Cena zahrnuje

 • 4x ubytování v YH – ubytovna, horská chata, bungalow
 • dopravu moderním klimatizovaným autokarem, trajekty, průvodce
 • zákonné pojištění CK, DPH

Cena nezahrnuje

 • vstupy a místní taxy
 • povlečení
 • 3x snídaně: 1890 Kč
 • rezervace míst v autokaru je možná za poplatek 300 Kč na osobu

Doprava autokarem - odjezdová místa

Bez příplatku: Brno, Jihlava-Pávov, Humpolec, Praha, Beroun, Plzeň, Rozvadov
Příplatek 150 Kč: Olomouc, Prostějov, Vyškov
Příplatek 250 Kč: Ostrava, Frýdek – Místek, Kopřivnice, Nový Jičín, Hranice, Lipník nad Bečvou, Přerov
Příplatek 300 Kč: Opava, Zlín, Uherské Hradiště, Žďár n/S, Hradec Králové, Pardubice

CK si vyhrazuje právo na určení nástupního místa podle počtu osob (bez příplatku min. 8 osob / příplatková místa min. 15 osob). V případě malého zájmu bude svoz proveden linkovými autokary nebo jinými spoji.

 

Poznávací zájezd ve spolupráci s jinou CK

Rezervace/Poptávka
Array
Ujistěte nás, že nejste robot:
This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net)