venec Vláček

Thajsko

Tvar Thajského království připomíná hlavu slona, jehož chobot tvoří výběžek Malajského poloostrova. Rozkládá se v jihovýchodní Asii a je omýváno vodami Thajského zálivu a Andamanského moře. Severní část je velmi zelená a hornatá. Turisté sem míří především pro poznání národních parků. Jih je zase typický svými úchvatnými písčitými plážemi.

Thajsko má cca 70 milionů obyvatel. Země se dělí na město Bangkok a 76 provincií, sousedí s Myanmarem, Laosem, Kambodžou a Malajsií. Jedná se o konstituční monarchii, král a jeho rodina jsou chráněni zákonem o urážce majestátu. Na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO byly zapsány zbytky historického města Ayutthaya, město Sukhothai a Ban Chiang, nejvýznamnější naleziště předhistorického osídlení v jihovýchodní Asii.

Mezi nejpopulárnější turistické lokality patří metropole Bangkok, ostrov Phuket a provincie Krabi. S CK Blue Style můžete strávit dovolenou i na ostrově Koh Samui nebo v pobřežní oblasti Khao Lak.

Thajsku se často přezdívá „země tisíců Buddhů“, jelikož buddhismus je zde patrný na každém kroku. Zpodobeniny Buddhy jsou posvátné. A ti, kdo se dopustí svatokrádeže, budou potrestáni vězením (včetně cizinců). Vstup do buddhistických chrámů a památek je povolen jen v dostatečném oblečení, nejsou povoleny minisukně, odhalená ramena a krátké kalhoty.

Návštěva Thajska je vhodná téměř kdykoliv – země má tropické podnebí a teplota se během celého roku pohybuje okolo 30 °C. Většina jižního Thajska má dvě období – sucha a deště, přičemž teplota vzduchu se téměř neliší. Suché období připadá na listopad až únor. Během března až května se mohou místy objevovat dešťové přeháňky, jako předzvěst nadcházejících monzunů. Tyto měsíce zároveň bývají nejvíce horké. Během měsíců červen až říjen panuje období dešťů, kdy se i lehce ochladí vzduch. I v období dešťů je však návštěva Thajska bez problémů. Přeháňky trvají zpravidla jen krátký čas nebo přes noc.

 

Bankok

Přibližně 500 chrámů, sochy Buddhy, nejdelší ulici na světě, proslulou tržnici s 15 000 stánků, čínskou čtvrť, hromadu barů, diskoték i podniků se živou hudbou – to vše a mnohem více nabízí Bangkok, hlavní město Thajska. Nedaleko metropole můžete navštívit námořní muzeum, krokodýlí farmu, muzeum dinosaurů i největší světové muzeum pod širým nebem

 

Khao lak

Desítky kilometrů dlouhé pobřeží s atraktivními písčitými plážemi, lemovanými pestrou tropickou vegetací – to je Khao Lak. Tato destinace v Thajsku nadchne nejen ty, co chtějí odpočívat na lehátku a užívat si slunečních paprsků, ale také potápěče a milovníky přírodních krás. V dostupné vzdálenosti od pláží lze totiž obdivovat celkem 19 vodopádů. A to není zdaleka všechno!

 

Koh Samui

Díky bílým plážím, korálovým útesům, kouzelným lagunám, malebným vodopádům, kokosovým palmám a křišťálově čisté vodě je Koh Samui – hned po Phuketu – druhým nejoblíbenějším thajským ostrovem. K místním zajímavostem patří například vodní park Samui Aquarium, zoo s bengálskými tygry a motýlí muzeum.

 

Krabi

Mezi nejkrásnější místa světa patří provincie Krabi na jihozápadě Thajska. Andamanské pobřeží tvoří dlouhé pláže se zářivě bílým pískem a romantické laguny. Moře je čisté a azurově modré a vypínají se z něj desítky metrů vysoká skaliska vymodelovaná vodou a větrem. Úchvatný je i podmořský svět, který připomíná pohled do nekonečného akvária.

 

Phuket

Phuket v Andamanském moři je největším thajským ostrovem, který byl obnovený po tsunami v roce 2004. Disponuje nádhernými plážemi, zachovalou přírodou i bohatým nočním životem. Kromě toho nabízí takřka neomezené sportovní vyžití a spoustu atraktivních míst. Oblíbenou atrakcí je Velký Buddha, tedy 45metrová socha, viditelná přes půl ostrova.


Termíny

dle nabídky CK

Ceny

Přesnou cenu Vám sdělíme na základě Vašich požadavků ( počet osob + děti věk, termín, strava, odlet )

Vaše požadavky prosím napište do rezervačního formuláře nebo na emeil: info@minitrans.cz

Rezervace/Poptávka
Array
Ujistěte nás, že nejste robot:
This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net)

Facebook

Objednávka


Připravujete vlastní zájezd nebo potřebujete přepravit více osob?

Objednejte si přepravu našimi autobusy


Aktuality

01.06.2023 00:00

Nabídka pro Vás

Jednodenní výlety, vícedenní zájezdy
Adventní zájezdy
   Pobyty a zájezdy v zastoupení partnerských CK 
-letecky, busem, vl. dopravou
Akce pro školní a podnikové kolektivy dle přání
Autobusovou dopravu, ubytování, průvodce    
Prodej dárkových poukázek