venec Vláček

Španělsko

Španělsko, které je pátou největší zemí Evropy, se rozkládá na větší části Pyrenejského poloostrova. Ke Španělsku patří dvě města na severoafrickém pobřeží – Ceuta a Melilla, Baleárské ostrovy na východě a Kanárské ostrovy, které se nacházejí více než tisíc kilometrů na jih od Španělska. Na severu tuto zemi od ostatní Evropy oddělují Pyreneje (440 km) a od Afriky – přes Gibraltarský průliv – je vzdálena jen 14 km. Španělsko je omýváno: na východě a jihu Středozemním mořem, na severu Biskajským zálivem a na západě Atlantským oceánem. Španělsko vznikalo působením nejrůznějších civilizací, které se na jeho území potkávaly, střetávaly, tolerovaly, ale také nenáviděly. Společně s námi můžete strávit dovolenou na Mallorce, největším ostrově Španělska a zároveň největším z Baleárských ostrovů. Mallorca leží v západní části Středozemního moře – cca 200 km od Valencie, Barcelony a Alžíru. Rozloha ostrova činí 3 648 km².

 

Barceelona

Druhé největší město Španělska láká nejčastěji na stavby A. Gaudího. Zdaleka to ale nejsou jediné zajímavosti. Eurovíkend v Barceloně je příležitostí navštívit např. muzeum námořní plavby ve středověkých loděnicích, gotické centrum města, Picassovo muzeum, ulici La Rambla s pouličními umělci nebo věhlasné mořské akvárium.

 

Madrid

Hlavní město Španělska osloví milovníky kultury, památek i moderní architektury. Během eurovíkendu v Madridu můžete navštívit světoznámou obrazárnu, královský palác obklopený mnoha parky, archeologické muzeum nebo staré město s řemeslnými krámky a hospůdkami. Do Madridu se jezdí kvůli atmosféře. Pozor, je nakažlivá.

 

Mallorca

Hledáte-li místo se zajímavou historií a fantastickou přírodou, kde můžete zažít pulsující španělský temperament i klid a neobvykle pohostinné lidi, pak je návštěva tohoto ostrova ta správná dovolená. Mallorca vás uchvátí sluncem a azurovým mořem. Zájezdy na Mallorcu jsou oblíbené také mezi cykloturisty a golfisty.

 

Valencie

Třetí největší město Španělska vás uchvátí nejen řadou krásných historických staveb (katedrálou, radnicí, městskou bránou aj.), ale také skvosty moderní architektury. V restauraci nezapomeňte ochutnat paellu, gazpacho a další speciality španělské kuchyně. Relaxovat můžete i na nádherné písčité pláži, která je součástí města.

Termíny

dle nabídky CK

Ceny

Přesnou cenu Vám sdělíme na základě Vašich požadavků ( počet osob + děti věk, termín, strava, odlet )

Vaše požadavky prosím napište do rezervačního formuláře nebo na emeil: info@minitrans.cz

Rezervace/Poptávka
Array
Ujistěte nás, že nejste robot:
This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net)

Facebook

Objednávka


Připravujete vlastní zájezd nebo potřebujete přepravit více osob?

Objednejte si přepravu našimi autobusy


Aktuality

02.05.2024 00:00

v pátek 14.6.2024

ZAVŘENO

 

Nabídka pro Vás

Jednodenní výlety, vícedenní zájezdy
Adventní zájezdy
   Pobyty a zájezdy v zastoupení partnerských CK 
-letecky, busem, vl. dopravou
Akce pro školní a podnikové kolektivy dle přání
Autobusovou dopravu, ubytování, průvodce    
Prodej dárkových poukázek