venec Vláček

Slovinsko od A do Z

SLOVINSKO od A do Z

Poznejte Slovinsko – opomíjený klenot Evropy, který se pyšní neobyčejně bohatou přírodou.

                    Tato nádherná země pod Alpami je plná pokladů, kde se divoká příroda snoubí s křišťálově čistými jezery, termálními prameny a malebnými městy. Okouzlí vás nádhera hor, užijete si relax v termálních lázních a ohromí vás krasové podzemí jeskyní. Budete se kochat malebnými městy a osvěžíte se u mořského pobřeží. Můžete se těšit na všechny čtyři podoby Slovinska, kterými je tato malá země proslulá. Na své si přijdou rovněž ti, kteří si rádi pochutnají na sklence dobrého vína a skvělého jídla.

 • 1. den:

  Odjezd z ČR v pozdních večerních hodinách v návaznosti na nástupní místa.

 • 2. den:

  Ráno se zastavíme v oblasti Podravského regionu v městě MARIBOR. Prohlédneme si centrum druhého největšího města Slovinska, které si dochovalo barokní charakter. Projdeme se kolem malebného nábřeží řeky Drávy, kde stojí Dům staré révy porostlý údajně nejstarší vinnou révou v Evropě. Přes Vorařskou čtvrť Lent plnou restaurací a kaváren, kde uvidíte zajímavou Soudní věž přejdeme na Hlavní náměstí s radnicí a morovým sloupem i kostelem sv. Alojze. Neopomeneme katedrálu J. Křtitele a Městský zámek i Somškovo náměstí, kde si můžete dopřát snídani v četných pekárnách a kavárnách.

  Pohořím Kozjak přejedeme pod oblast Rogly, kde se nalézají známé termální lázně ZREČE. Můžete si zde užít koupání ve venkovních i vnitřních bazénech s masážními proudy i vířivkami, nebo se oddat relaxu ve wellness zóně.

  Odpoledne navštívíme hlavní město Slovinska ĽUBLAŇ ležící v ohbí Sávy na řece Ljubljanici, která dala městu pojmenování. Nad městem se tyčí hrad, kde se dostanete pěšky nebo lanovkou a odměnou bude nádherný výhled. Uvidíme centrální náměstí Prešernov Trg, které nese pojmenování po slavném slovinském básníkovi. Nachází se zde dominanta města – františkánský kostel Zvěstování. Vedle stojí Plečnikovo Trojmostí, které je zajímavou architektonickou atrakcí. Projdeme se kolem městské tržnice a katedrály sv. Mikuláše. Budova radnice vás okouzlí benátským slohem. Stojí před ní okouzlující městská fontána. Nemineme ani Dračí most, zdobí jej velké sochy draků, které svými křídly symbolicky brání město před nepřítele. V osobním volnu si budete si moci vychutnat romantickou atmosféru v uličkách pod hradem i kolem malebné říčky, či podniknout plavbu na vyhlídkové loďce. Můžete okusit slovinské speciality jako je Kraňska klobása, pstruhy na grilu či tradiční moučník Gibanica. Nocleh.

 • 3. den:

  Vydáme se do Julských Alp do Triglavského národního parku. Již během cesty se vám budou otvírat výhledy na horské velikány v místech, kde se setkávají Alpské Karavanky a Julské Alpy. Zastavíme se  v Ribčev Lazu jezera Bohinj, které je známé svou drsnou krásou. Kopce Alp se doslova tyčí z jeho hladiny, kde pocítíte monumentálnost zdejší přírody. U kamenného mostu elegantně se ohýbajícího nad čirou hladinou, spatříte malý kostelík se 700 letou historií.

  Vydáme se hlouběji do národního parku kolem řeky Savice a vystoupáme k  vodopádu SLAP SAVICA, příjemnou nenáročnou procházkou lesem.

  Poté se můžete těšit na perlu Slovinska, kterou je okouzlující horské jezero BLED. Ve stejnojmenném lázeňském městečku se budete cítit jako v pohádce. Již z dálky na vás zapůsobí Bledský hrad tyčící se na vysokém útesu.  Zajímavostí je ostrůvek s kostelem uprostřed průzračné vody, kam se dá doplavit loďkou. Jezero má v místech hloubku až 30 m a můžete zde pozorovat vodní faunu a flóru. I když má ledovcový původ, vyvěrají zde termální prameny. Můžete se ponořit do osvěžující vody a vychutnat si krásnou scenérii v plavkách. Ve zdejších restauracích si můžete dopřát skvělé občerstvení v podobě tradičního zákusku Kremski rez, nebo další speciality jako je vyhlášená gubova juha, pstruh či znamenité klobásy.

  Poté shlédnete areál skokanských můstků PLANICA. Zavítáme také do malebného horského střediska KRAŇSKÁ GORA, odkud můžete vidět průsmyk Vršič a nejvyšší slovinský vrch Triglav. Návrat na nocleh.

 • 4. den:

  Navštívíme nejhezčí slovinskou jeskyni POSTOJNA JAMA a užijete si famózní výlet do podzemí. Velkolepá podzemní síť tunelů, pasáží, galerií a hal, které vytvarovala řeka Pivka se pyšní krásnou výzdobu a labyrintem chodeb dlouhých až 24 km. Více jak 5 km je zpřístupněno veřejnosti, které projedeme vláčkem a část pěšky. Uvidíte vzácného tvora Macaráta jeskynního,který je přizpůsobený životu ve tmě. Díky jeho zbarvení je nazýván „lidská ryba“.

  Poté nás čeká další turistická atrakce – hrad PREDJAMA (exter.), který obýval  loupežný rytíř Erazmus Predjamský a vypadá jako vystřižený z knihy pohádek. Jedna část je vestavěná do vchodu jeskyně, a proto působí jako by hrad vyrostl přímo ze skály pod převisem skalní stěny.

  Odpoledne se vydáme na slovinské pobřeží. Pojedeme kolem přístavu Koper, polostrova Izola i známého letoviska Portorož, kterému se říká „Přístav růží“.

  Nakonec nás čeká malebné historické městečko PIRAN – „drahokam slovinského pobřeží“, které bylo pod vlivem Benátské republiky a tento ráz si dochovalo dodnes. Prohlédneme si Tartiniho náměstí, které je srdcem města. Můžete procházet úzkými kamennými uličkami, které vyúsťují v romantická náměstí se starodávnými benátskými domy a paláci, se spoustou hospůdek, kaváren ale i obchůdků se suvenýry. Příjemné restaurace lemující pobřeží  jsou vyhlášené úžasnou kuchyní, kde si můžete vychutnat nejen čerstvé ryby a plody moře, ale i jiné speciality včetně lahodném vína.  Můžete vystoupat kolem městských hradeb ke kostelu sv. Jiří a užít si pohled na město z ptačí perspektivy.  Můžete také okusit zdejší moře a dosyta si užít koupání. Večer odjezd zpět směr ČR.

 • 5. den:

  Návrat do ČR.


Termíny

Cena - katalog  Pokoj 1/3Pokoj 1/2

 7.8.202411.8.2024

7.990 Kč 8.990 Kč

 

Ceny First minute

TermínPokoj 1/3Pokoj 1/2

7.8.202411.8.2024 

6.190 Kč

 6.490 Kč

First minute/Last minute (Ceny se mohou měnit)

 

Ceny

Cena od 6190

Cena zahrnuje

 • 2x ubytování v hotelu ****
 • dopravu moderním klimatizovaným autobusem
 • průvodce
 • zákonné pojištění CK, DPH

Cena nezahrnuje

 • vstupy a místní taxy
 • 2x snídaně formou švédského stolu 690 Kč
 • rezervace míst v autokaru za poplatek 300 Kč
Doprava autokarem - odjezdová místa
Bez příplatku: Brno, Mikulov
Příplatek 150 Kč: Olomouc, Prostějov, Vyškov
Příplatek 250 Kč: Ostrava, Frýdek – Místek, Kopřivnice, Nový Jičín, Hranice, Lipník nad Bečvou, Přerov
Příplatek 300 Kč: Opava, Zlín, Uherské Hradiště, Žďár n/S, Hradec Králové, Pardubice
Příplatek 600 Kč: Praha
 

CK si vyhrazuje právo na určení nástupního místa podle počtu osob (bez příplatku min. 8 osob / příplatková místa min. 15 osob). V případě malého zájmu bude svoz proveden linkovými autokary nebo jinými spoji.

 

Zájezd pořádáme ve spolupráci s jinou CK.

Rezervace/Poptávka
Array
Ujistěte nás, že nejste robot:
This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net)

Facebook

Objednávka


Připravujete vlastní zájezd nebo potřebujete přepravit více osob?

Objednejte si přepravu našimi autobusy


Aktuality

02.05.2024 00:00

Nabídka pro Vás

Jednodenní výlety, vícedenní zájezdy
Adventní zájezdy
   Pobyty a zájezdy v zastoupení partnerských CK 
-letecky, busem, vl. dopravou
Akce pro školní a podnikové kolektivy dle přání
Autobusovou dopravu, ubytování, průvodce    
Prodej dárkových poukázek