venec Vláček

Sicílie – ostrov slunce s bohatou historií

 • 1. den:

  Odjezd z ČR přes SRN, Rakousko do Itálie.

 • 2. den:

  Navštívíme hlavní město Itálie ŘÍM bohaté na svou historii, velkolepé památky i umělecké skvosty. Ve Věčném městě budeme trávit celý den a ukážeme vám všechna nejdůležitější „Římská Nej“.

  Piazza Spagna patří k nejfotografovanějším místům města, projdete se po slavných Španělských schodech, shlédnete kostel Santisima Trinita i krásnou Fontánu La Barcaccia. Velkolepá Fontána di Trevi vás oslní svou velkolepostí, je zasvěcena bohu Neptunovi a znázorňuje různé fragmenty z mytologie. Pokud se do Říma plánujete vrátit, stačí hodit do fontány malou minci a dle legendy se do Věčného města zaručeně vrátíte.

  Vystoupáme na Kapitol, uvidíte symbol Říma – vlčici. Z vyhlídky se vám odkryje pohled na Forum Romanum, jednu z nejcennějších památek z období antiky. Od impozantního památníku Monumentu sjednocení Itálie Viktora Emanuela II. a cestou římských fór Césarova a Trajanova se vydáme k dominantě města, kterou je Koloseum, největší antická aréna, známá zápasy gladiátorů.

  Poté oceníte osobní volno. Na muzea, procházky malebnými uličkami a  náměstími, nebo posezení v tradiční tratorií či pizzerii.

  Pak pokračování v prohlídce, shlédnete majestátní antický Pantheon s otevřenou kupolí i jedno z nejhezčích náměstí v Římě Piazza Navona s neodmyslitelnými místními malíři, spoustou barů a zmrzlináren. Odjezd na nocleh

 • 3. den:

  Časně ráno odjezd na jih Itálie, trajekt přes Messinskou úžinu na Sicílii. Přejezd  na ubytování, volno u moře. Nocleh

 • 4. den:

  VVolno u moře, koupání. Odpoledne výlet do TINDARI, známého poutního místa s černou madonou, které se nalézá na skále nad mořem a nabízí krásné výhledy. Zajímavá je také návštěva sousedního antického města. Návrat na nocleh.

 • 5. den:

  PALERMO – hlavní město ostrova je jedním z nevětších lákadel Sicílie. Najdete  zde antické, normanské, barokní i secesní stavby. Okouzlí vás majestátní katedrála, gotický kostel Martorana i velkolepý Královský palác. Zážitkem bude návštěva tradičního trhu Vuccuria, který se táhne několika ulicemi a je skutečným útokem na chuťové i čichové buňky. Můžete ochutnat vyhlášené sicilské dobroty jako cannoli siciliani plněné sladkou ricottou a sypané drcenými  pistáciemi, nejoblíbenější sicilský dezert cassatu, či mandlové ovoce rozmanitých tvarů a barev.

  Před Palermem zamíříme nejprve do blízkého MONREALE, klášterního areálu, který je jedním z nejskvostnějších chrámů Evropy. Stěny chrámu jsou pokryty nádherným pozlacenými mozaikami. Městečko se nalézá na kopci, a je z něho pěkný výhled na okolí i Palermo.

  Při cestě z Palerma se zastavíme v CEFALÚ, malebném rybářském přístavu tvořeném spletí úzkých uliček mezi mořem a vysokou skalní stěnou, pod kterou se tyčí impozantní normanská katedrála. Návrat na nocleh.

 • 6. den:

  Volno u moře nebo možnost celodenního fakultativního výletu – plavby lodí na AIOLSKÉ (Liparské) OSTROVY.

  Nejdříve navštívíme ostrov Lipari, projdeme se uličkami stejnojmenného města, kde si budete moci koupit pemzu a suvenýry z obsidiánu. Zájemci si mohou dopřát okružní výlet minibusem po ostrově, během kterého uvidíte zajímavé vyhlídky na sousední ostrov Salina, dostanete se k obsidiánové žíle, trestaneckým lomům na pemzu, či pláž Canetto.

  Poté plavba na sousední ostrov Vulcano, zapsán na seznam UNESCO jako přírodní unikát. Největším lákadlem je zdolání dýmajícího Gran Cratere, ke kterému se dá vystoupit. Budete odměněni nejen panoramatickým výhledem na celé souostroví, ale můžete pozorovat i sopečné fumaroly s unikajícími párami. Sopečná činnost ostrova umožňuje nejen lázeň sirném jezírku s v léčivým sirným bahnem, ale také koupání v přírodní perličkové lázni, kterou ohřívají fumaroly z mořského dna.

  Návrat na nocleh. Alternativou je individuální volno u moře.

 • 7. den:

  Fakultativní výlet do Taorminy. Čeká nás přejezd pod Etnou, nejvyšší činnou sopkou Evropy, soutěska Alcantara a jedno z nejkrásnějších měst na Sicílii Taormina.

  Soutěska ALCANTARA nabízí nejenom zajímavý přírodní útvar ztuhlých proudů čediče, ale užijete si zde také koupání v osvěžující říčce a jejích tůňkách.

  Poté návštěva městečka TAORMINA nalézající se na vysokém skalním útvaru a v jeho pozadí je vidět vrchol Etny. Nádherné uličky jsou plné kaváren, restaurací, značkových butiků i obchůdků se suvenýry. Největší atrakcí je antické divadlo s vyhlášenou akustikou. Budete mít čas na občerstvení, nákupy suvenýru jako je keramika, výšivky, předměty vyrobené z lávy či korku. Doporučujeme ochutnat silná a sladká vína Moscato a Marsala. Návrat na nocleh. Alternativou je individuální volno u moře.

 • 8. den:

  Dopoledne volno u moře, koupání.

  Odpoledne přejezd po východním pobřeží kolem Catanie až do SYRAKUS, Archimedova působiště. Navštívíme nejprve antickou Neapolis, dnes areál Parco Archeologico s rozsáhlým řeckým divadlem, umělými jeskyněmi i Hieronovým oltářem.

  Projdeme se také historickým centrem s labyrintem romantických uliček, který se rozprostírá na ostrově Ortygia. Uvidíte známou Aretusinu fontánu i krásné městské paláce i řecké chrámy i pevnost Castello Maniace.

  Večer odjezd, trajekt přes Messinskou úžinu, přejezd směr Sorrento.

 • 9. den:

  CAPRI – fakultativní výlet lodí na nádherný ostrov v Tyrhénském moři s unikátní středomořskou atmosférou. Z hlavního přístavu Marina Grande, který si udržuje svůj půvab a originální identitu, můžete vyjet zubačkou do stejnojmenného městečka Capri a projít se jeho malebnými uličkami a náměstíčky plných restaurací, butiků a obchodů se suvenýry. Můžete vyrazit k Vile Jovis císaře Tiberia, pohlédnout na malebnou pláž u Marina Picola. Zájemci mohou vyjet do Anacapri a navštívit Villu San Michele, případně vyjet lanovkou na vrch Monte Solaro, nabízející dechberoucí rozhledy na celý ostrov.

  Jedinečná je také plavba kolem ostrova k útesům Faraglioni nebo návštěva k Azurové jeskyně.

  Alternativou je individuální volno a koupání v Sorrentu. V podvečer návrat do Sorrenta, a odjezd k Římu na nocleh.

 • 10. den:

  ŘÍM – pokračování prohlídky města a VATIKÁNu: Andělský hrad, Andělský most,  bazilika sv.Petra. Můžete vystoupit na její kupoli, navštívit chrám i kryptu i Vatikánská muzea. K večeru odjezd směr ČR.

 • 11. den:

  Návrat do ČR.


Termíny

Cena- katalog

TermínPokoj 1/3Pokoj 1/2

 7.9.202417.9.2024

24.990 Kč

26.990 Kč

 
 
 

First minute/Last minute (Ceny se mohou měnit)

TermínPokoj 1/3Pokoj 1/2

7.9.202417.9.2024

19.990 Kč

21.990 Kč

Ceny

Cena od 19990

Cena zahrnuje

 • 5x ubytování v hotelu ***, 5x polopenze, 2 x tranzitní nocleh
 • dopravu moderním autokarem s klimatizací, WC
 • trajekty přes Mesinskou úžinu
 • výlety dle popisu, průvodce
 • pojištění CK proti úpadku, DPH

Cena nezahrnuje

  • vstupy, místní poplatky
  • Rezervace míst v autokaru je možná za poplatek 300 Kč na osobu
  • Fakultativní výlet do Taorminy 30 EUR (výlet se uskuteční při minimální počtu 20 osob)

Doprava autokarem - odjezdová místa

Bez příplatku: Brno, Jihlava-Pávov, Humpolec, Praha, Beroun, Plzeň, Rozvadov
Příplatek 150 Kč: Olomouc, Prostějov, Vyškov
Příplatek 250 Kč: Ostrava, Frýdek – Místek, Kopřivnice, Nový Jičín, Hranice, Lipník nad Bečvou, Přerov
Příplatek 300 Kč: Opava, Zlín, Uherské Hradiště, Žďár n/S, Hradec Králové, Pardubice

CK si vyhrazuje právo na určení nástupního místa podle počtu osob (bez příplatku min. 8 osob / příplatková místa min. 15 osob). V případě malého zájmu bude svoz proveden linkovými autokary nebo jinými spoji.

 

Zájezd pořádáme ve spolupráci s CK WISNAR.

Rezervace/Poptávka
Array
Ujistěte nás, že nejste robot:
This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net)

Facebook

Objednávka


Připravujete vlastní zájezd nebo potřebujete přepravit více osob?

Objednejte si přepravu našimi autobusy


Aktuality

03.04.2024 00:00

Nabídka pro Vás

Jednodenní výlety, vícedenní zájezdy
Adventní zájezdy
   Pobyty a zájezdy v zastoupení partnerských CK 
-letecky, busem, vl. dopravou
Akce pro školní a podnikové kolektivy dle přání
Autobusovou dopravu, ubytování, průvodce    
Prodej dárkových poukázek