venec Vláček

Portugalsko -Madeira

Ostrov věčného jara

Procházky vavřínovým pralesem podél starých zavlažovacích kanálů, túry hlubokými kaňony s říčkami a vodopády či šplhání na horské vrcholy Pico Ruivo a Pico do Arieiro – to jsou jen některé z důvodů, proč vyrazit na portugalský ostrov Madeira. Ten se pyšní přezdívkami „zelená perla Atlantiku“, „květináč Evropy“ a „ostrov věčného jara“. Celoročně zde panuje mírné klima, navíc tu spatříte neskutečné množství kvetoucích rostlin, keřů a stromů.

Madeira, ležící 580 km od Maroka a 960 km od Lisabonu, doslova svádí k aktivní dovolené – bez ohledu na roční období. Denní teplota vzduchu ani v zimě neklesá pod 17 stupňů, v létě se pohybuje kolem 25 °C. Co se týče deště – nejčastěji prší na severu, zatímco na jihu minimálně. V oceánu se vykoupete v srpnu i v lednu, a to díky vlivu teplého Golfského proudu.
A co se na Madeiře dá dělat? Čeká na vás spousta větších i menších pláží, stovky kilometrů stezek různé náročnosti, nádherná příroda, atraktivní památky, golfová hřiště Palheiro Golf a Santo da Serra Golf, pestrá nabídka nejen vodních sportů a v neposlední řadě skvělá gastronomie.
Madeira není příliš velká, ale ani malá. Jsou ostrovy, které nestihnete probádat za dva týdny, jiné projedete za tři dny. Madeira je zkrátka „tak akorát“. Ideální je si – po dohodě s delegátem – pronajmout auto a vydat se vstříc zážitkům. Z východu na západ, tedy z letiště k majáku Ponta do Pargo přejedete za pouhou hodinu. A cesta z jihu na sever trvá půl hodiny!
A která místa byste si neměli nechat ujít? Hlavní město Funchal, vyhlídku Cabo Girao, tunel a horský průsmyk Boca da Encumeada, vulkanickou plošinu Paul da Serra, lávové bazénky v Porto Moniz, městečka Sao Vicente a Camara de Lobos či vesničku Santana s nádhernými domky. Dá se říct, že kamkoliv se na Madeiře vydáte, všude spatříte něco zajímavého a jedinečného.


Termíny

dle nabídky CK

Ceny

Přesnou cenu Vám sdělíme na základě Vašich požadavků ( počet osob + děti věk, termín, strava, odlet )

Vaše požadavky prosím napište do rezervačního formuláře nebo na emeil: info@minitrans.cz

Rezervace/Poptávka
Array
Ujistěte nás, že nejste robot:
This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net)

Facebook

Objednávka


Připravujete vlastní zájezd nebo potřebujete přepravit více osob?

Objednejte si přepravu našimi autobusy


Aktuality

23.02.2024 00:00

 ve středu 28.2.2024

do 15:00 hod

 

Nabídka pro Vás

Jednodenní výlety, vícedenní zájezdy
Adventní zájezdy
   Pobyty a zájezdy v zastoupení partnerských CK 
-letecky, busem, vl. dopravou
Akce pro školní a podnikové kolektivy dle přání
Autobusovou dopravu, ubytování, průvodce    
Prodej dárkových poukázek