venec Vláček

Perly Českého krasu

1.den: odjezd v ranních hodinách. Přejezd na Karlštejn, kde navštívíme gotický hrad, postavený císařem Karlem IV. v letech 1348- 55. Hrad sloužil k ochraně říšských korunovačních klenotů a listin a k oslavě panovnického a říšského majestátu. Jeho význam měla zvyšovat i sbírka cenných ostatků. Nejcennější na hradě je kaple sv. Kříže ve Velké věži, jejíž stěny pokrývají polodrahokamy a pozlacená klenba představuje oblohu. Ve volném čase můžete navštívit Muzeum betlémů a Muzeum voskových figurín nebo načerpat atmosféru v některé z místních kavárniček a restaurací. Další zastávkou bude obec Koněprusy. Zde nás čeká hodinová prohlídka nejdelší jeskyně v Čechách s unikátní výzdobou. Zajímavý je již samotný vstup do jeskyně, který je umístěný ve stěně lomu, kde byly jeskyně objeveny.  Po prohlídce přejezd do Berouna – ubytování v hotelu.

2.den: po snídani přejezd do obce Teletín – výšlap na vyhlídku Máj -jedna z nejpůsobivějších vyhlídek nabízí pohled do hlubokého kaňonu meandrující Vltavy nad bývalými Svatojánskými proudy. Řeka zde protéká hlubokým skalnatým kaňonem, stáčí se do podkovy a vytváří tak fascinující přírodní scenérii. Krátká zastávka na Rabyňské vyhlídce – překrásný pohled na meandr Slapské přehrady. Přejezd do Třebenic – přístaviště – odtud úžasná plavba po Vltavě do Prahy přes známé Svatojánské proudy, část vltavské kaskády a přes několik plavebních komor. Výhledy z lodě na malebnou přírodu. Přejezd na ubytování.

3.den: po snídani odjezd - Naším prvním cílem bude jeden z nejstarších a nejznámějších královských hradů – Křivoklát. Rezervace prohlídky Gotické paláce. Součástí prohlídky hradu uvidíte nádhernou pozdněgotickou hradní kapli, královský a rytířský sál s expozicí gotického malířského a sochařského umění, fürstenberskou knihovnu s 50 tisíci svazky, bohaté fürsten-berské muzeum a obrazárnu. Navštívíte také proslulá vězení a mučírny s mučícími nástroji, monumentální velkou věž s loveckými sbírkami, nebo se projdete po hradbách. Odpoledne - Svatý Jan pod Skalou – jedna z nejhezčích obcí u řeky Berounky v CHKO Český kras. Možnost návštěvy poutního kostela Narození sv.Jana Křtitele, propojený se starým skalním kostelem,jeskyní sv.Ivana. Vedle kostela vyvěrá silný pramen léčivé vody, pramen sv. Ivana. Turisté se mohou vydat po NS Svatojánský okruh (cca 4km – 11 zastavení).Návrat ve večerních hodinách.

Termíny

4.8.-6.8.2023

Ceny

Cena od 4180

4.490,- Kč (osoba ve 1/2lůžkovém pokoji)
4.180,- Kč (osoba ve 1/3lůžkovém pokoji)
5.590,- Kč (osoba ve 1lůžkovém pokoji)

 

V ceně: doprava, průvodce,  ubytování v hotelu se snídaní, pojištění CK proti úpadku

Příplatky: 1lůžkový pokoj dle rozpisu v cenách, městký poplatek cca 50Kč, Koněpruské jeskyně 190/150 Kč, Karlštejn - vstupné na kombinovaný okruh včetně kaple 550 /440 Kč, Lodní lístek cca 260/130Kč, Křivoklát  240/190Kč

2x Večeře - Dvouchodové menu … 480 Kč

                   Tříchodové menu      600 Kč

 

Poznávací zájezd ve spolupráci

Rezervace/Poptávka
Array
Ujistěte nás, že nejste robot:
This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net)