venec Vláček

Okrasné zahrady v Polsku

Jednodenní výlet nejen pro milovníky zahradničení spojený s možností nákupu květin, keřů, travin a stromů za zajímavé ceny.

Bohatý sortiment a výborná kvalita nabízených rostlin, odborné poradenství, ukázkové zahrady. Během dne navštívíte Japonskou zahradu v Pisarzowicích a zahradnictví Kapias v Goczalkowicích, spojené s vedlejším prodejem sazenic květin všech druhů. Možnost navštívit restauraci v areálu zahrady.

Japonská zahrada v Pisarzowicích: charakterizována harmonií, jednoduchostí, asymetrií a elegancí. Jsou tady dva základní styly. TSUKIYAMA - zahrady s malými kopci, kameny, symbolizující hory, rybníky, jezera, které napodobují moře. KARESANSUI - suché zahrady se štěrkem zobrazující vodu, balvany - ostrovy a písek simulující bití vln o ostrov. Nezbytným prvkem v klasické japonské zahrady je voda a kámen. V rostlinách dominuje barva zelená. Mezi nejčastěji používané rostliny patří: azalky, japonské, palmové klony magnólií, pivoňky a třešně.

Zahrady v Goczalkowicích: pěstují zde několik set odrůd jehličnatých a listnatých ozdobných rostlin, od nejmenších sazenic až k dospělým rostlinám. Nutno podotknout, vše krásně označeno štítky - ukázková botanická zahrada. Navíc možnost posedět a občerstvit se v restauraci, případně na terase s krásnou vyhlídkou. Po celý rok mají ve své prodejně rozsáhlou nabídku okrasných rostlin v mnoha kultivarech.  Každý rok se zúčastňují tuzemských i mezinárodních veletrhů a výstav. Expozice této firmy už byly mnohokrát odměněny za aranžování a kvalitu prezentovaného zboží.

Vstupné do zahrad je zdarma. Nákupy doporučujeme uhradit platební kartou.

Termíny

29. 04. 2023

Ceny

Cena od 520

Cena zahrnuje:  dopravu autobusem, technický doprovod

Cena nezahrnuje: komplexní pojištění 34 Kč/os, včetně připojištění COVID 51 Kč 

 

Nástupní místa:

Prostějov            07.00 hl. nádr. st H u lokomotivy, 07.10 MHD Plumlovská sídl.

Olomouc             07.30 stará tržnice

Návrat cca 19.00 hod.

POZOR vyberte si nástupní místo a nahlaste ho v CK. Nahlášené místo je závazné. Bus nezastavuje automaticky na všech uvedených místech, ale jen na těch, která jsou dopředu v CK nahlášená.  

Poznávací zájezd ve spolupráci.

Rezervace/Poptávka
Array
Ujistěte nás, že nejste robot:
This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net)