venec Vláček

Krásy podzimní Šumavy a Bavorský les

- rožmberský letohrádek - zámek Kratochvíle, hrad Kašperk, Vlčí stezka, Povydří, Modrava, Jezerní slať, lanovky, jezera , německá strana Šumavy - Grosser Arbersee

- turistika i poznání s ubytováním v oblíbeném wellness hotelu – vynikající strava

 

Program:

1.den: odjezd v ranních hodinách, přejezd do jižních Čech s technickou zastávkou. Návštěva rožmberského letohrádku – zámku Kratochvíle. Sen italského stavitele, panský rozmar s úchvatným výsledkem – to vše si budete moci užít v okruhu Grand prohlídky vily a kostela Narození Panny Marie , jehož součástí je i vstup do zámecké zahrady. Přesun na Šumavu - Kašperské hory - návštěva hradu Kašperk - okruh Život na hradě. Hrad známý ze spousty filmů např. Anděl Páně. Ubytování, večeře.

2.den: snídaně, odjezd na Antýgl. Cestou zastávka v Srní, kde vás čeká nevšední zážitek na Vlčí stezce. 300m dlouhá lávka ve výšce 4-5m nad zemí je opatřená řadou pozorovacích přístřešků. Z Antýglu se dáme jednou z nejkrásnějších tras. Šumavskou přírodou projdeme naučnou stezku Povydří do Čeňkovy Pily. Na trase lze vidět kamenná moře, viklany, obří hrnce, peřeje i menší vodopády (délka 7,5 km). Přejezd busem na Modravu - malebná horská vesnice na soutoku tří potoků. Místo, kde se natáčel známý seriál Policie Modrava. Možnost návštěvy domu Dřevák s interaktivními expozicemi nebo místního pivovar Lyer s osobitou hospodou - speciální piva, ležáky apod. Poslední zastávkou bude Jezerní slať - jedno z nejstudenejších míst ČR. Přírodní památku můžete projít krátkou naučnou stezkou nebo prohlédnout z vyhlídkové věže. Ubytování, večeře.

3.den: po snídani odjezd na Špičák – zde možnost výběru ze dvou variant.

* výjezd 3km dlouho dvouúsekovou osobní sedačkovou lanovkou na Pancíř (Špičák – Hofmanky – Pancíř)

* turistický výšlap na Černé jezero – největší české ledovcové jezero patří k nejhezčím místům Šumavy. Cestou zpět návštěva rozhledny na šumavském Špičáku – nabídne jedinečný výhled na Šumavu z obou stran.

Odjezd přes bavorskou stranu Šumavy k velkému ledovcovému jezeru - Velké Javorské (Großer Arbersee) – procházka kolem jezera. V podvečer odjezd zpět do nástupních míst.

Nástupní místa: Litovel, Olomouc, Prostějov, případně další místa po trase zájezdu dle dohody

Ubytování: hotel *** - 2, 3, 4lůžkové komfortní pokoje s vlastním soc.zařízením

Polopenze: snídaně formou bufetu, večeře formou bohatého bufetu


Termíny

15. - 17.9.2023

Ceny

Cena od 4990

V ceně: doprava, 2x ubytování v hotelu, 2x polopenze (snídaně, večeře), průvodce, pojištění CK,

Příplatky: zámek Kratochvíle 190/150/100Kč, hrad Kašperk 125/100 Kč, lanovka Pancíř,rekreační poplatek obce

Jednolůžkový pokoj : 600Kč/osobu/2noci (na vyžádání)


 

Poznávací zájezd ve spolupráci s jinou CK.

Rezervace/Poptávka
Array
Ujistěte nás, že nejste robot:
This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net)