venec Vláček

Krásy Českosaského Švýcarska

3 -denní zájezd spojený s pěší turistikou do nádherné oblasti Labských pískovců

Program:

  1. den V ranních hodinách odjezd z Prostějova do Tisé brány Labských pískovců. Navštívíme Tiské stěny, projdeme cestou do tajuplného skalního města s bizarními skalní útvary, které sloužily jako kulisy velkofilmu Letopisy Narnie. Poté přejedeme do Děčína renesanční perly a brány severu, kde po ubytování bude prohlídka s průvodcem. Návrat na ubytování.
  2. den po snídani se vydáme do Hřenska a odtud pěší túrou kPravčické bráně – symbolu NP České Švýcarsko, nejkrásnější přírodní útvar. Skalní most patří mezi 77 nejpozoruhodnějších míst planety. Cesta pokračuje k soutěskám řeky Kamenice, plavba lodičkou Divokou a Edmundovou soutěskou. Návrat na ubytování.
  3. den po snídani opustíme Děčín a vydáme se do Saského Švýcarska s vyhlídkovým skalním mostem Bastei, můžete se těšit z výhledů na labské údolí, na kamenný most Basteibrücke, hrad Neurathen a skalní město. Další zastávkou budou čedičové varhany Panská skála, která byla využita jako kulisa pohádky Pyšná princezna. Je jedním nejstarších chráněných území v Evropě. Na zpáteční cestě návštěva sklářského muzea v Kamenickém Šenově.

Návrat do nástupních míst cca 22.00 hod.

Program zájezdu může být přizpůsoben časovému limitu na trase, počasí, nepředvídatelným okolnostem. Změna programu vyhrazena.

Termíny

termín se připravuje

Ceny

Po slevě za včasný nákup do 31.1.: 2.890 Kč

V ceně zájezdu: doprava klimatizovaným autobusem, průvodce, ubytování 2 noci v hotelu*** v pokojích s vlastním sociálním zařízením, 2x snídaně  

Cena nezahrnuje: Vstupy. Orientační ceny: Pravčická brána 95 Kč, Tiské stěny 50 Kč, plavba Edmundova soutěska 120 Kč (děti do 15 let a důchodci 50 Kč), Divoká soutěska 80 Kč (děti do 15 let a důchodci 40 Kč), vstupné hrad Neurathen 2 €, muzeum Kamenický Šenov 50 Kč (děti, studenti a senioři 25 Kč).

POZOR vyberte si nástupní místo a nahlaste ho v CK. Nahlášené místo je závazné. Bus nezastavuje automaticky na všech uvedených místech, ale jen na těch, která jsou dopředu v CK nahlášená.

Olomouc                   05.25 ul. Hynaisova – letadlo (svozovým autem do Prostějova)

Prostějov                  05.45 hlavní nádraží st. H (u bývalé lokomotivy), 05.55 MHD Plumlovská sídl., 06.00 MHD Brněnská Posl. halíř           

Brodek u PV            06.10 autobusová zastávka na náměstí   

Vyškov                       06.20 Duk.tř. zastávka u gymnázia 

 

Poznávací zájezd ve spolupráci s jinou CK

Rezervace/Poptávka
Array
Ujistěte nás, že nejste robot:
This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net)