venec Vláček

Jižní Čechy jinak

* TELČ * ČESKÉ BUDĚJOVICE * ČESKÝ KRUMLOV * NOVÉ HRADY  * GMUND

MUŽ DVOJHVĚZDY - divadlo s otáčivým hledištěm Český Krumlov - nová inscenace v režii Petra Formana.

Zářivý svět zuřivého snílka Alexandra Grina. Nekonečný svár svobodného ducha s okovy země, souboj lásky a fantazie s tíživou skutečností a zraňující nenávistí. Tajemný muž, zázračně kráčející vzduchem nás vybízí, abychom se nikdy nevzdávali svých tužeb a snů, protože pak už bychom nežili. Symbolický příběh plný obrazů, atmosfér a divadelních zázraků otevírá nové možnosti, jak rozehrát zámecký park a scénu otáčivého hlediště.
Divadelní nomádi z Divadla bratří Formanů, rozbili své ležení v Českém Krumlově.

Program:

1.den: odjezd v ranních hodinách. Prvním zastavení bude v Telči. Jedno z nejpůvabnějších historických náměstí lemované gotickými a renesančními měšťanskými domy s podloubími a bohatě zdobenými štíty. Přejezd do Českých Budějovic – možnost prohlídky centra nebo občerstvení. Ubytování - hotel ****. Přejezd do Českého Krumlova. Nádherné město s pohádkovou a magickou atmosférou. Spleť křivolakých středověkých uliček, malebné štíty měšťanských domů, romantická zákoutí, impozantní zámek nad Vltavou, kavárny i středověké krčmy. Večer se usadíme v unikátním divadle s otáčivým hledištěm ke shlédnutí hry MUŽ DVOJHVĚZDY. - 20:00h. Po představení přejezd zpět na ubytování.

2.den: po snídani přejezd do Novohradských hor – návštěva romantického hradu Nové Hrady. Základní okruh připomene historii rodu Buquoyů, nabídne nahlédnutí do rodové knihovny s 15000 svazky či expozici buquoyského sklářství . Poté přesun do rakouského městečka Gmünd, který nabízí několik možností vyžití. Milovníci termálních lázní mohou navštívit Sole Felsen Bad , které mají hned 9 bazénu s léčivou sladkou i slanou vodou.. Pokud dáte přednost přírodě, můžete navštívit přírodní park Blockheide plný obrovských kamenů a balvanů. Bizarní žulové formace, tiché lesy, rozlehlé louky a stepi, skryté lesní rybníky a přírodě blízké říční údolí, viklany a druhově rozmanitá kulturní krajina v přírodním parku Blockheide vás jistě nadchne. Z rozhledny můžete obdivovat výhledy na Waldwiertel. Vybrat si můžete ze 4 naučných stezek. Příjezd do ČR ve večerních hodinách.


Termíny

termín se připravuje

Ceny

V ceně: doprava, ubytování v hotelu **** ve 2lůžkovém pokoji se snídaní, průvodce

Příplatky: vstupenka divadlo 1350Kč – nutno objednat ihned se smlouvou!!!

Poznávací zájezd ve spolupráci s jinou CK.

Rezervace/Poptávka
Array
Ujistěte nás, že nejste robot:
This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net)