venec Vláček

DUBAJ a ABU DHABI pro náročné

Dubaj + Abu Dhabi pro náročné               

Objevte to nejlepší z Dubaje! Luxus, dech beroucí mrakodrapy, megalomanská nákupní centra, moře i exotiku!

Vyjeďte na nejvyšší budovu světa Burj Khalifa, shlédněte nejluxusnější hotel světa Burj Al Arab, zažijte velkolepé výhledy na ikonický The Palm Jumeriah z prosklené vyhlídkové plošiny The View. Pokochejte se pohledem na panorama mrakodrapů z největšího rámu světa Dubai Frame, užijte si největší nákupní centrum světa Dubaj Mall, navštivte futuristické muzeum budoucnosti v nekrásnější budově světa. Vychutnejte si jízdu džípy do pouště a dopřejte si odpočinek u moře. Vydejte se do hlavního města Abu Dhabi a shlédněte mramorovou mešitu šejka Zayeda.

Poznejte, co činí Dubaj Dubají a zažijte její jedinečné kouzlo a atmosféru v malé skupině s českým průvodcem.

Zájezd je možné prodloužit o libovolný počet dní.

 • 1. den:

  Odlet z Prahy dle letového řádu, obvykle dopoledne. Přílet do Dubaje, transfer na hotel, ubytování, volno, nocleh.

 • 2. den:

  Poznávání Dubaje začneme u The Palm Jumeirah. Pojedeme vláčkem napříč  The Palm až na jeho konec, kde vás na ohromí ikonický hotel Atlantis. Jedinečný zážitek velkolepých výhledů na ostrovy ve tvaru palmy si můžete užít z  The Palm View. Z výšky 240 m Palm Tower a jeho 360stupňové prosklené plošiny můžete obdivovat tyto ostrovy uprostřed třpytivých vod Arabského zálivu. Uvidíte také panorama města s mrakodrapy.

  Poté se projedeme ultramoderní mrakodrapovou čtvrtí Dowtntown se scenérií úchvatných mrakodrapů a moderních staveb.

  Následovat bude Dubaj Marina – umělý záliv, kde se zrcadlí impozantní stavby, mezi nimi i mešita Al Rahim. Projdeme se částí promenády The Walk jež je plná života, protkaná kavárnami, restauracemi i obchody. Zde volno na oběd, či  osvěžující koktail.

  Pak navštívíme největší nákupní centrum světa Dubaj Mall a shlédnete jeho atrakce  – Akvárium se žraločím tunelem, kluziště a vodopád. Pokocháte se nejvyšší budova světa Burj Khalifa (828 m, 163 pater) jež je korunou velkolepé architektury Dubaje. Zájemci mohou vyjet výtahem  do 124. patra na „At the top“ a z vyhlídky 456m shlédnout    výhledy na panorama města. Náročnější zájemci mohou vyjet až do 148. patra.

  Den zakončíme shlédnutím hudebně světelné show působivé fontány Dubaj Fountain. Nocleh.

 • 3. den:

  Zastavíme se u futuristické stavby Museum of the Future,  jež je považována za nejkrásnější budovu světa. Je pokryta arabskou kaligrafií s verši Šejka Zayeda.

  Pak přesun do Mall of the Emirates, jehož největším lákadlem je celoročně otevřená krytá lyžařská sjezdovka, kde oceníte možnost oběda.

  V Madinat Jumeirah – okouzlí vás luxus přepychového světa jako z pohádky Tisíce a jedné noci. Prohlédnete si zajímavý orientální súk a užijete si výhled na nejznámější ikonu města Burj al Arab – nejluxusnější hotel světa. Cestou shlédnete četné mrakodrapy v Business Bay, Finantial Center, World Trade Centre, mrakodrap Emirates Tower i univerzitní čtvrť.

  V pozdní odpoledne volno na koupání na plážích JBR, kde okusíte moře Perského zálivu. Nocleh.

 • 4. den:

  ABU DHABI – celodenní fakultativní výlet do nejbohatšího emirátu a hlavního města Spojených arabských emirátů. Uvidíte uměle vytvořený přístav Jabel Ali, pobřežní promenádu Cornish, kolem které se nachází nejvyšší mrakodrapy města. Shlédnete impozantní mramorovou Mešitu šejka Zayeda, jež vyniká krásou a přepychem. Uvidíte také palác šejka, luxusní hotel Emirates Palace  i budovu Ferrari World. Návrat na nocleh.

  Alternativou je individuální volno v Dubaji. Můžete se věnovat koupání a odpočinku na krásné pláži La Mer s bílým pískem, spoustou restaurací, kaváren a butiků ve westernovém městečku.

  Případně navštívit Dubai Miracle Garden, které stojí za to vidět. Na 72.000 m2 naleznete 45 miliónů květin, ze kterých jsou postavené nejrůznější objekty jako zámky, zvířata, postavy, srdce, Airbas A380 či květinová vesnička. Jsou zde jezírka, fontány a spousta občerstvovacích možností.

  Nebo v nejoblíbenějším vodním parku Aquaventure Waterpark na Plamovém ostrově, jež je součástí ikonického hotelu Atlantis si můžete užít adrenalin i zdejší obrovské podmořské akvárium.

 • 5. den:

  Stará čtvrť Bur Dubaj – seznámíte s částí Bastakiya, kterou založili perští obchodníci. Spatříte pevnost Al Fahidi i část Al Seef jež vás přenese o staletí zpět. Úzké hliněné ulice, větrné věže Badghíry, honosné brány i zdobené dveře modelují představu starého Dubaje. Kdysi zde měli základnu legendární lovci perel, dnes jsou zde muzea, restaurace a kavárny.

  Zážitkem je návštěva Grand Souk s obchůdky kvalitních látek a textilu. Zažijete nakupování v orientální atmosféře, kde je smlouvání nákupním zážitkem. Poté romantická plavba dřevěnou lodičkou Abra, která nás dopraví na druhý břeh zálivu Dubai Creek do čtvrti Deira na další arabská tržiště s typickou atmosférou. Navštívíme vyhlášený Golden Souk s obchod se šperky, zlatem, stříbrem a diamanty. Nemineme Spice Souk provoněný kořením i atraktivní Paffum Souk s voňavkami.

  Odpoledne osobní volno, možnost koupání. Zájemci se mohou podívat k  ikonické stavbě Dubaj Frame jež připomíná nepřehlédnutelný zlatý rám obrazu. Je nejvyšším monumentem svého druhu na světě. Součástí je prosklená vyhlídka ve výšce 150 m, můžete zde shlédnout zajímavé muzeum dokumentující  jak se původní rybářská vesnice proměnila ve světoznámou metropoli. Z vyhlídky lze obdivovat panorama mrakodrapů i starou část města. Odvážnější se mohou projít po 50 m dlouhém skleněném průhledném chodníku. Ve Future Zone se vám naskytne dech beroucí pohled do budoucnosti a seznámíte se jak bude Dubaj vypadat za 50 let. Nocleh.

 • 6. den:

  Celodenní volno k odpočinku, koupání a slunění na plážích La Mer. 2,5 km dlouhé pláže nabízí jemný písek, akvapark, umělecké galerie i širokou škálu obchodů, kavárniček a restaurací. Nocleh.

  Zájemci mohou vydat na fakultativní výlet džípy do pouště a do beduínské vesnice s  tradiční arabskou večeří a s programem břišních tanečnic. Vychutnáte si jízdu po písečných dunách i jízdu na velbloudovi (*nutno rezervovat v CK před odjezdem). Návrat na nocleh.

 • 7. den:

  Velkým zážitkem je plavba lodí (fakultativně) po zátoce a kolem palmových ostrovů, kdy z paluby lodě uvidíte Dubaj z úplně jiné perspektivy.

  Odpoledne volno ke koupání a slunění na Jumeriah Beach Residence, kde se nedotčené pobřeží setkává se špičkovým nakupováním. Najdete zde vše na jednom místě, moře, pláž, nákupy i občerstvení. Nocleh.

  Večer si zájemci mohou užít  jízdu na nepřehlédnutelném Ain Dubai – největším ruském kole světa. Nalézá se na Bluewaters Island, poskytuje výhled nejen na čtvrť Bluewaters, Dubaj Marina, Palm Jumeriah ale i na  Atlantis, Burj Al Arab či burj Khalifa. 

 • 8. den:

  Dle časových možností individuální volno před odletem. Zájemci mohou navštívit např. Museum of the Future, kterou Shejk Zayed nazval nekrásnější budovou planety. Toto muzeum budoucnosti se nalézá se přímo na hlavní třídě Shejkh Zayedd Road a dle National Geographic patří mezi 14 nejkrásnějších muzeí na světě. Budova vyniká arabskou kaligrafií, jež tvoří verše poezie vyjadřující vizi města. To, co skrývá pod povrchem je však ještě působivější. Představuje zajímavé expozice věnované proměnám technologie v následujících 20 letech.

  Odpoledne návrat na hotel. Transfer na letiště, odlet do Prahy dle letového řádu obvykle večer.

  Vstupy:

  Vstupy orientačně (nejsou povinné, každý si vybere dle zájmu):

  Burj Khalifa 124. a 125. patro 149 – 224 AED dle času návštěvy

  Burj Khalifa + SKY 148.patro patro 379 – 533 AED dle času návštěvy

  Burj Khalifa 148.patro SKY +The Lounge + skleněná podlaha 749 AED

  Dubaj Mall Akvarium 169 – 254 AED

  Abu Dhabi 325 AED

  Dubai Frame 50 AED

  Výlet Džípy do pouště 220 AED

  Dubaj muzeum 3 AED

  Dubai Miracle Garden 55 AED

  AIN DUBAI 130 AED

  Aquaventure Waterpark včetně Akvária 299 AED

  SKI DUBAJ  2 hodiny 220 AED

  Monorail 20 AED na den

  Abra 1 AED

  Abra 1 AED

   

  Prodloužení pobytu: Zájezd a pobyt lze na vyžádání prodloužit o libovolný počet nocí od 2.200 Kč na osobu noc u hotelu *** a 2.600 Kč na osobu a noc u hotelu ****

 


Termíny

Termín pokoj 1/3*** pokoj 1/2 *** pokoj 1/2 ****
9.11.2023 - 16.11.2023 31.990 Kč 33.990 Kč 35.990 Kč
14.03.2024 -21.03.2024 32.990 Kč 34.990 Kč 36.990 Kč
First minute/Last minute (Ceny se mohou měnit)

Ceny

Cena od 31990

Cena zahrnuje

 • letenku Praha – Dubaj - Praha
 • letištní poplatky
 • kabinová zavazadla
 • 7x ubytování v hotelu*** nebo ****
 • 7x snídani
 • českého průvodce
 • pojištění CK

Cena nezahrnuje

 • vstupy do památek a objektů
 • místní taxy
 • transfer z letiště na hotel 20 EUR
 • místní dopravu
 • Možnost prodloužit pobyt o libovolný počet nocí od 2.200 Kč na noc u hotelu *** a 2.600 Kč na osobu a noc u hotelu ****
 • fakultativní výlety do Abu Dhabi a do pouště

Poznávací zájezd ve spolupráci

Rezervace/Poptávka
Array
Ujistěte nás, že nejste robot:
This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net)

Facebook

Objednávka


Připravujete vlastní zájezd nebo potřebujete přepravit více osob?

Objednejte si přepravu našimi autobusy


Aktuality

03.08.2023 00:00

Nabídka pro Vás

Jednodenní výlety, vícedenní zájezdy
Adventní zájezdy
   Pobyty a zájezdy v zastoupení partnerských CK 
-letecky, busem, vl. dopravou
Akce pro školní a podnikové kolektivy dle přání
Autobusovou dopravu, ubytování, průvodce    
Prodej dárkových poukázek