venec Vláček

Irsko - velký okruh ´´Zeleným ostrovem´´

Poznejte  zemi proslulou krásnou věčně zelenou přírodou, drsně romantickým pobřežím, dávnými keltskými památkami a irskými zajímavostmi … Vaše dovolená bude obohacena zvláštním charakterem tamější krajiny, kterou tvoří zelené pastviny, horská jezera, strmé útesy a národní parky. Poznáte Dublin – historický, nádherný, rafinovaný a plný překvapení. Poloha Dublinu na břehu Irského moře a na úpatí Dublinských hor je okouzlující… Město je známé pivovarem Guinness, palírnou whisky Old Jameson a uličkami plnými barů a živé hudby. Budete mít příležitost vychutnat si nejen neopakovatelnou krásu irské přírody ale i pohostinnost irských hospůdek… nechte se nalákat vším, co tato země svým návštěvníkům nabízí… 
1. den:
Odjezd odpoledne (severní Morava ), večer (Praha) cesta přes ČR, SRN
2. den:
Transfer přes La Manche. Cesta Anglií kolem Londýna ke Coventry na nocleh.
3. den:
Severním Walesem, velkolepé hrady v Conwy a Caernafon. Odpoledne přejezd na ostrov Anglesey, zastávka v Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch, obci s nejdelším jménem, které se dá přeložit jako „Kostel sv. Marie v roklině bílých lišek poblíž prudkého víru a kostela sv. Tysília z červené jeskyně“. Z Holyheadu plavba do Irska, večer  vylodění v Dublinu. Nocleh.
4. den:
Dublin – prohlídka hlavního města Irska. Projdete se po pěší zóně Grafton Street, ukážeme vám katedrálu sv. Patrika, která je postavena na místě, kde patron ostrova křtil první pohany a jako děkan zde působil Jonathan Swift. Dále uvidíte  univerzitu Trinity College, radnici, Národní galerii, hrad,  třídu O´Connell. Odpočinout si můžete v parku Stephens´Green. Vychutnáte si také Temple bar -  rušnou čtvrť hospůdek, kde i přes den  hraje živá hudba.  Exkurse v Jameson Distillery s možností ochutnávky pravé irské whisky. Nocleh.
5. den:
Výjezd za megalitickými stavbami: nejvěhlasnější prehistorická svatyně  Newgrange/ Brú na Boine. Pak Hill of Slane, místo, kde sv.Patrik kázal Irům a zapálil velikonoční oheň.  Poté Monasterboice - jeden z nejvýznamnějších klášterních komplexů v Irsku s překrásnými vysokými keltskými kříži. Návrat do Dublinu, exkurse ve světoznámém pivovaru Guinnes s ochutnávkou piva. Nocleh.
6. den:
Glendalough - jedno z nejvýznamnějších raně křesťanských míst v Irsku,tzv.„Irské Delfy“, které vyniká svojí nádhernou polohou v ledovcovém údolí v pohoří Wicklow Mountains. V  tzv. „Údolí dvou jezer“  Upper Lake a Lower Lake již v 6.stol. působil  sv. Kevin a rozvinul se  zde  obrovský klášterní komplex.  Poté Kildare, které je srdcem dostihového kraje a centrem chovu irských dostihových koní, návštěva  Irského národního hřebčína a přilehlých japonských zahrad. Pak  Rock of Cashel – vápencová skála s impozantním hradem, kterýje pro svou majestátnost zvaný Panthenon Irska, patří mezi nejdůležitější historické stavby Irska. Nocleh.
7. den:
Vyhlídková cesta nejmalebnější oblastí Irska, členitou a pobřežní krajinou Ring of Kerry.  Zastávka v Killarney,známém turistickém středisku stejnojmenného  národního parku. Dále kolem jezera  Lough Leane, podmanivými scenériemi  kolem hradů, majáků, výhled na ostrov Valentia Island. Zastávka na vyhlídce Lady´s View,s nádherným výhledem na Killarneyská jezera.  Návrat do Limericku  na nocleh.
8. den:
Cesta na západní pobřeží. Fascinující  Mohérové  útesy - nejkrásnější část pobřeží Atlantiku s mohutnými útesy. Procházkakolem útesů odkud se otvírají nezapomenutelné pohledy na oceán. Kolem poledne přejezd bizarní drsnou krasovou krajinou Burren , unikátní přírodní oblastí vápencové náhorní plošiny s holými skalami a množstvím vzácných květin; zde menhiry, dolomeny a starověké hroby pamatují dobu před 5000 lety.Zastávka u Dysert O´Dea, středověkého bojiště, u hradu Bunratty. Přejezd přes Tipperary, Cahir a Waterford do Rosslare. Večerní plavba do Walesu.
9. den:
Přejezd jihem Walesu do Anglie, kolem Londýna do Doveru, transfer přes La Manche. Nocleh u Calais.
10. den:
Přes Belgií, Německo do ČR.

Termíny

Termín              Pokoj 1/3     Pokoj 1/2    
24.08.-02.09.2020

17 890 Kč

14.980 Kč

19 990 Kč

16.690 Kč

 

 

Ceny

Cena od 14 849,00 Kč

 

 

Cena zájezdu zahrnuje:

  • 7x ubytování v hotelu**-*** (osoba na přistýlce do 12 let)
    dopravu moderním klimatizovaným autokarem, trajekty a transfery přes Irské moře i La Manche
    průvodce, zák.pojištění CK, DPH

 

Cena zájezdu nezahrnuje:

  • vstupy a místní taxy
    Rezervace míst v autokaru je možná za poplatek 200 Kč na osobu

 

Doprava autokarem - odjezdová místa

Bez příplatku: Brno, Jihlava-Pávov, Humpolec, Praha, Beroun, Plzeň, Rozvadov

Příplatek 150 Kč: Olomouc, Prostějov, Vyškov

Příplatek 250 Kč: Ostrava, Frýdek – Místek, Kopřivnice, Nový Jičín, Hranice, Lipník nad Bečvou, Přerov

Příplatek 300 Kč: Opava, Zlín, Uherské Hradiště, Žďár n/S, Hradec Králové, Pardubice

CK si vyhrazuje právo na určení nástupního místa podle počtu osob (bez příplatku min. 8 osob / příplatková místa min. 15 osob). V případě malého zájmu bude svoz proveden linkovými autokary nebo jinými spoji.

 

REZERVACE

Po -Pá  08:30 - 16:00

585 229 955

605 278 257

info@minitrans.cz

Pořadatel zájezdu: CESTOVNÍ KANCELÁŘ WISNAR groupe mondiale s.r.o.

Rezervace/Poptávka

Facebook

Objednávka


Připravujete vlastní zájezd nebo potřebujete přepravit více osob?

Objednejte si přepravu našimi autobusy


Aktuality

28.07.2020 00:00

 Vážení zákazníci,
 od 4.8. - 11.8.2020  DOVOLENÁ
 vaše dotazy a objednávky vyřídíme ihned v následujících dnech od 12.8.2020!
 Děkujeme za pochopení.
 

 

Výlet s turistickým vláčkem po Olomouci